Przejdź do treści

„750 ton C02 potencjalnie wyeliminowanych w skali roku”

VivaDrive | automotive

System flotowy PZU iFlota wymagał od nas zastosowania rozwiązania, które zachowa najwyższe standardy bezpieczeństwa, a jednocześnie zaoferuje nam elastyczność i skalowalność. OVHcloud dostarczyło usługę, która spełniała nasze oczekiwania, m.in. jest zlokalizowana na terenie Unii Europejskiej w formie dedykowanej prywatnej chmury obliczeniowej francuskiej firmy OVHcloud. Rozwiązanie Hosted Private Cloud zapewniło nam fizyczną maszynę z wyłącznością dla naszego projektu, bez współdzielenia zasobów w trakcie użytkowania. Ponadto gwarantuje poziom bezpieczeństwa PCI DSS, czyli dodatkowo ta maszyna znajduje się w specjalnej, odseparowanej części budynku. Podobne rozwiązania stosują firmy z sektora finansowego”.

Radek Czajka, CTO w VivaDrive..

#Wyzwanie

VivaDrive poszukiwała partnera, który umożliwiłby jej realizację wspomnianych projektów, poprzez możliwość hostingu wszystkich swoich rozwiązań w infrastrukturze prywatnej, zachowując przy tym jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa. Szczególnie ważne było to przy projekcie PZU iFlota. Priorytetem i największym wyzwaniem w procesie jego wdrażania było spełnienie wymaganych przez firmę maksymalnych norm bezpieczeństwa, które można porównać do poziomu ochrony danych osobowych stosowanych w przypadku kart płatniczych czy banków, ponieważ integrowały dane polisowe i szkodowe klientów ubezpieczalni.

VivaDrive poszukiwała firmy oferującej rozwiązania chmurowe z Europy głównie ze względu na istniejący szereg regulacji, m.in. dotyczących przekazywania danych osobowych, które wymagają tego, aby serwery znajdowały się na terenie Europy.

#Rozwiązanie

OVHcloud umożliwiło firmie VivaDrive bezproblemowy hosting wszystkich projektów firmy w zależności od potrzeb – na chmurze publicznej OVHcloud lub w przypadku projektu PZU iFlota na infrastrukturze prywatnej, która była wymagana do realizacji programu. Zazwyczaj rozwiązania chmurowe są silnie ustrukturyzowane, co w projektach wymagających większych obostrzeń, dotyczących ochrony danych osobowych, jest sporym ograniczeniem dla firm. Dlatego OVHcloud ze swoim elastycznym podejściem, szytym na potrzeby klienta, było idealnym rozwiązaniem. Serwery OVHcloud zlokalizowane w krajach Europy Zachodniej są ważnym aspektem dla VivaDrive, która planuje rozwijać swoje usługi w tym regionie, być może z pomocą właśnie OVHcloud.

#Korzyści

Jedną z najważniejszych zalet współpracy dla VivaDrive jest partnerskie podejście OVHcloud. Firma gwarantuje elastyczne rozwiązania i dostosowuje wiele aspektów do konkretnych potrzeb klientów. VivaDrive podkreśla również, że zawsze może liczyć na wsparcie oraz doradztwo na najwyższym poziomie, którego nie mogłaby oczekiwać od innych dużych dostawców. Dla VivaDrive istotna jest także możliwość uczestniczenia w programie Advanced Partnership Program, w ramach którego obie strony rozmawiają o wspólnych projektach. Ponadto VivaDrive bardzo docenia wsparcie ze strony specjalistów technicznych OVHcloud.

Skorzystaj z darmowych konsultacji, i jak Viva Drive osiągnij swoje cele biznesowe.

Konsultacje dedykowane są firmom, startupom oraz integratorom.
W zależności od potrzeby, analizowane są możliwości optymalizacji kosztów biznesu oraz omówione konkretne wdrożenie infrastruktury IT.

Oferta

Public Cloud

Open Stack + Metal Instances

Public Cloud to rozwiązania IaaS, PaaS, DBaaS, Storage w chmurze fakturowanych według zużycia zasobów. Infrastruktura jest prosta w obsłudze i dostępna na żądanie, dzięki czemu zwinnie zarządzasz zasobami swojej firmy.

Private Cloud

VMware & Nutanix

Hosted Private Cloud obejmuje usługi wirtualizacji VMware lub Nutanix wraz z niezbędną infrastrukturą serwerową. Dodatkowo zyskujesz możliwość wyboru prywatnej chmury wraz z certyfikacją branżową, np. PCI DSS.

Serwery Dedykowane

od Advance do HGR i Scale

Potrzebujesz wydajnej infrastruktury pod bardzo wymagające obciążenia? Zbudujesz ją na naszych serwerach dedykowanych, dostępnych w 34 centrach danych na całym świecie.

Chcesz samodzielnie
zarządzać kosztami swojej chmury w OVHcloud?

Skorzystaj z dedykowanych szkoleń dla Twojej firmy. 
Wypełnij formularz i zamów szkolenie  z public cloud, private cloud lub zbuduj własną chmurę, korzystając z serwerów dedykowanych.