Przejdź do treści

Zmniejszenie kosztów o niemalże 50% przy jednoczesnej optymalizacji działań”

Sportano | eCommerce

„Dużym wyzwaniem było dla nas przeniesienie ogromnej ilości danych – chociażby zdjęć i informacji produktowych – to terabajty danych. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy to zrobić, aby cały proces pozwolił na ciągłą sprzedaż, a strona była na czas przejścia responsywna i dostępna dla konsumentów”.

Grzegorz Kupidura, CTO w Sportano.

#Wyzwanie

Sportano to młoda, ale dynamicznie rozwijająca się firma, która pomimo niedługiej historii osiągnęła pozycję jednego z liderów branży.

Marka od samego początku postawiła sobie za cel sprzedaż produktów w bezpiecznym środowisku i przy wykorzystaniu możliwie najszybszych rozwiązań.

Przez pierwszy rok swojej działalności Sportano wdrożyło wiele rozwiązań chmurowych, które zmieniały się lub ewoluowały wraz z rozwojem działalności. Po okresie dynamicznego wzrostu firma postanowiła poszukać stabilnego i responsywnego partnera, który będzie w stanie objąć brand kompleksową opieką na każdym etapie współpracy.

#Rozwiązanie

Rozwiązanie, które zaoferowało OVHcloud pozwoliło w bardzo krótkim czasie na przeniesienie danych od poprzedniego dostawcy bez negatywnych konsekwencji.

Usługa Public Cloud i oferowana opcja flex leasing, to także możliwość dogodnego manewrowania mocą obliczeniową w zależności od ruchu na stronie. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie ważne w momencie dynamicznych zmian na rynku, spowodowanych niespodziewanymi zdarzeniami.

Warto wspomnieć, że rozwiązanie, które oferuje chmura OVHcloud pozwoliło na zwiększenie mocy obliczeniowej oraz dało poczucie większej stabilności. 

#Korzyści

Jedną z głównych korzyści ze współpracy z OVHcloud, jest przede wszystkim wysoka jakość rozwiązań chmurowych, które oferuje dostawca. Nawiązanie współpracy pozwoliło na zwiększenie produktywności systemu o prawie połowę przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

Dla Sportano niezwykle ważny był aspekt rozbudowanego supportu technicznego, jak również responsywność zarówno w procesie przejścia z jednego systemu typu Public Cloud na drugi, a także codzienne wsparcie na każdym kolejnym etapie współpracy.

„OVHcloud był z nami od samego początku transformacji naszych systemów. Od początku współpracy otrzymaliśmy opiekuna klienta, i gdy tylko pojawiały się pierwsze wyzwania, dostawca usługi zapewnił kompleksowe doradztwo i rozwiązania, które przyczyniły się do poprawienia jakości oferowanych przez nas usług”

– podsumowuje Grzegorz Kupidura

Skorzystaj z darmowych konsultacji, i jak Sportano osiągnij swoje cele biznesowe.

Konsultacje dedykowane są firmom, startupom oraz integratorom.
W zależności od potrzeby, analizowane są możliwości optymalizacji kosztów biznesu oraz omówione konkretne wdrożenie infrastruktury IT.

Oferta

Public Cloud

Open Stack + Metal Instances

Public Cloud to rozwiązania IaaS, PaaS, DBaaS, Storage w chmurze fakturowanych według zużycia zasobów. Infrastruktura jest prosta w obsłudze i dostępna na żądanie, dzięki czemu zwinnie zarządzasz zasobami swojej firmy.

Private Cloud

VMware & Nutanix

Hosted Private Cloud obejmuje usługi wirtualizacji VMware lub Nutanix wraz z niezbędną infrastrukturą serwerową. Dodatkowo zyskujesz możliwość wyboru prywatnej chmury wraz z certyfikacją branżową, np. PCI DSS.

Serwery Dedykowane

od Advance do HGR i Scale

Potrzebujesz wydajnej infrastruktury pod bardzo wymagające obciążenia? Zbudujesz ją na naszych serwerach dedykowanych, dostępnych w 34 centrach danych na całym świecie.

Chcesz samodzielnie
zarządzać kosztami swojej chmury w OVHcloud?

Skorzystaj z dedykowanych szkoleń dla Twojej firmy. 
Wypełnij formularz i zamów szkolenie  z public cloud, private cloud lub zbuduj własną chmurę, korzystając z serwerów dedykowanych.