Przejdź do treści

„6x niższe koszty object storage”

CUX | automatyzacja analityki, UX

W pierwszych tygodniach migracji danych, okazało się, że potrzebujemy dodatkowego szkolenia pod kątem modelowania i trasowania ruchu. Wybiegało to poza ramy naszej dotychczasowej współpracy, jednak OVHcloud wykazało się elastycznością i chęcią pomocy – bardzo szybko zorganizowane konsultacje techniczne z architektem OVHcloud rozwiały nasze wszystkie wątpliwości. To było dla nas bardzo ważne, ponieważ sterowanie ruchem, obok samej ilości przetrzymywanych danych, to jedno z największych wyzwań, przed którymi stoimy. Nie mamy więc wątpliwości, że OVHcloud to świetny partner merytoryczny, z którym zawsze można zderzyć myśli i wspólnie wymyślić najlepsze rozwiązanie”.

Kamil Walkowiak, VP of  R&D w cux.io.

#Wyzwanie

Przed rozpoczęciem współpracy z OVHcloud, firma cux.io korzystała z usług jednego z liderów rozwiązań chmurowych na rynku. W ramach umowy zaoferowano jej bardzo dużą bazę narzędzi, która po pewnym czasie okazała się jednocześnie wadą tego rozwiązania – wybór konkretnych rozwiązań każdorazowo stanowił wyzwanie, a w konsekwencji zaczęło to utrudniać prowadzoną przez cux.io administrację. Dodatkowo firma musiała sama budować klastry: stawiać własne instancje MongoDB, konfigurować je i dostosowywać do własnych potrzeb.

Głównym wyzwaniem dla cux.io było znalezienie rozwiązania, które zoptymalizuje zarządzanie ich bazami danych, bez zbędnych utrudnień.

#Rozwiązanie

W ramach współpracy, OVHcloud zaoferowało firmie konkretne rozwiązanie, które pozwoliło budować „gotowe” klastry w systemie  MongoDB. Dzięki temu cux.io w ciągu kilku miesięcy płynnie przeprowadziło migrację wszystkich danych. Bardzo istotny w tym procesie był object storage, który przechowuje podglądy stron klientów. Zawiera on informacje w formacie tekstowym, łącznie z danymi o wszystkich dynamicznie zachodzących na stronach zmianach, takich jak: zmiany kolorów czy nawet drobne przesunięcia elementów. Umożliwia również późniejsze wyświetlanie heat map i odtwarzanie nagrań klientom. Aktualnie dzięki zaoferowanej przez OVHcloud infrastrukturze, cux.io przechowuje aż 0,5 petabita takich danych tekstowych. Na tą chwilę cux.io wykorzystuje też 3 klastry MongoDB oraz 1 klaster PostgreSQL, a niedługo będzie również działać na platformie Kafka.

#Korzyści

OVHcloud zaoferowało cux.io rozwiązanie, które jest konkretne i dobrze dopasowane do potrzeb firmy. Dużym udogodnieniem dla cux.io jest możliwość projektowania swoich usług w bardzo krótkim czasie i parametrach, których wymaga dany przypadek. Firma może też bardzo sprawnie tworzyć kolejne klastry i od razu wykorzystywać je w swojej pracy. Jednocześnie administracja sprowadza się do absolutnego minimum – zarówno biorąc pod uwagę czas, jak i zaangażowane w ten proces osoby. Firma docenia również wsparcie OVHcloud przy monitorowaniu prawidłowego działania rozwiązania oraz pojawiających się upgrade’ów, a także suport specjalistów na każdym etapie współpracy.

Skorzystaj z darmowych konsultacji, i jak CUX.io osiągnij swoje cele biznesowe.

Konsultacje dedykowane są firmom, startupom oraz integratorom.
W zależności od potrzeby, analizowane są możliwości optymalizacji kosztów biznesu oraz omówione konkretne wdrożenie infrastruktury IT.

Oferta

Public Cloud

Open Stack + Metal Instances

Public Cloud to rozwiązania IaaS, PaaS, DBaaS, Storage w chmurze fakturowanych według zużycia zasobów. Infrastruktura jest prosta w obsłudze i dostępna na żądanie, dzięki czemu zwinnie zarządzasz zasobami swojej firmy.

Private Cloud

VMware & Nutanix

Hosted Private Cloud obejmuje usługi wirtualizacji VMware lub Nutanix wraz z niezbędną infrastrukturą serwerową. Dodatkowo zyskujesz możliwość wyboru prywatnej chmury wraz z certyfikacją branżową, np. PCI DSS.

Serwery Dedykowane

od Advance do HGR i Scale

Potrzebujesz wydajnej infrastruktury pod bardzo wymagające obciążenia? Zbudujesz ją na naszych serwerach dedykowanych, dostępnych w 34 centrach danych na całym świecie.

Chcesz samodzielnie
zarządzać kosztami swojej chmury w OVHcloud?

Skorzystaj z dedykowanych szkoleń dla Twojej firmy. 
Wypełnij formularz i zamów szkolenie  z public cloud, private cloud lub zbuduj własną chmurę, korzystając z serwerów dedykowanych.